Rozbudowujemy naszą ofertę VOD – tym razem inaczej niż zwykle!

Szanowni Państwo,

W ramach usługi “Wideo na życzenie” do tej pory dostępne były subskrypcyjne kioski zawierające filmy od różnych dostawców, takich jak np. HBO, CANAL+ czy FilmBox. Startujemy z nowym formatem, w którym nie płacą Państwo abonamentu za dostęp do całej kolekcji, ale będziecie mieli możliwość obejrzenia wybranego filmu przed ekranem telewizora z całą rodziną w cenie zbliżonej do pojedynczego biletu do kina.

Usługa działa w ten sposób, że od momentu dokonania zakupu będą mieli Państwo możliwość obejrzenia filmu dowolną ilość razy w ciągu 48 godzin.  W żargonie tego typu produkty noszą fachową nazwę TVOD (Transactional Video On Demand), jednak my wybraliśmy bardziej przyjazną nazwę, która będzie się kojarzyć z czymś, co kiedyś znaliśmy i co działało w analogiczny sposób: z wypożyczalnią kaset wideo.  Dlatego nasz produkt nosi nazwę “Wypożyczalnia VOD”

Na tym podobieństwa się kończą – zwrot pozycji następuje automatycznie, no i nie pobieramy opłat karnych za oddanie nieprzewiniętej kasety 😉

W pierwszym etapie wdrażania usługi proces zamawiania będzie polegał na tym, że będą Państwo przeglądali dostępną ofertę na stronie go.jambox.pl. Po wybraniu pozycji i zatwierdzeniu zakupu jPIN-em, film trafi na 48 godzin do kolejki “Do obejrzenia” na dekoderach. Tam też będziecie Państwo oglądali film. Dlaczego tak? Docelowo chcemy, aby mieli Państwo możliwość zamawiania pozycji z poziomu dekodera przy użyciu pilota, ale ponieważ jest to zupełnie nowy mechanizm, którego dekodery nie obsługują, potrzebujemy jeszcze trochę czasu na wdrożenie tej funkcjonalności.

W ofercie znajdują się filmy takich dostawców jak: Kino Świat, Polsat, TVP. Rozmawiamy jeszcze z innymi dostawcami: Sony, Universal, Disney, Monolith. Dostępne będą zarówno nowości (filmy schodzące z ekranów kin) jak i ponadczasowe hity.

Nie rozdzielamy filmów z Wypożyczalni na poszczególnych dostawców, tak jak do tej pory,  zamiast tego ich materiały znajdą się w przyjaznych kategoriach, m. in. komedie, dokumenty, thrillery itp. A wszystko to w jednym kiosku o nazwie “Wypożyczalnia”.

Ceny filmów są różne, aktualnie wahają się w przedziale 6 – 25 złotych. Najbardziej liczną grupą cenową jest 15 zł.

Aktualnie trwający sezon wakacyjny uniemożliwia nam precyzyjne określenie daty startu, jednak w tej chwili jesteśmy pewni, że usługa będzie dostępna jeszcze w sierpniu.

Naszym Abonentom życzymy wielu miłych chwil spędzonych przy ciekawych filmach z nowej oferty!