Uwaga na spam

Prosimy uważać na e-maile jakie Państwa otrzymują!
Nasza firma padła ofiarą kampanii spamowej, którą wysyłane są informacje o nagrodach za wypełnienie ankiety zadowolenia z usług Logitus. Nie wysyłamy w tej chwili takich ankiet, a jeśli kiedyś zaczniemy, to na pewno Państwa o tym poinformujemy.

W tej chwili, jeśli ktoś z Państwa dostanie takiego e-maila, prosimy o jego skasowanie i nie klikanie żadnego z linków.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę:

Poprawność językowa – znaczna część fałszywych wiadomości jest pisana z wykorzystaniem translatorów dlatego bardzo często zawierają liczne błędy ortograficzne, gramatyczne lub nie posiadają polskich znaków.

Linki w wiadomości – przed kliknięciem w jakikolwiek link należy go zweryfikować. Najprostszą metodą jest najechanie na niego kursorem w wyniku czego rzeczywisty link pojawi się w dolnej części ekranu i będzie można sprawdzić, czy kieruje do prawdziwego serwisu internetowego. Dobrą praktyką jest odwiedzanie stron poprzez wpisanie adresu samodzielnie w wyszukiwarce internetowej zamiast klikanie w link wskazany w treści wiadomości.

Załączniki – nie należy otwierać załączników o rozszerzeniach *.exe, *.com, *.pif, *.scr, *.bat. *.js zazwyczaj są to wirusy. Często złośliwe załączniki są wysyłane w formie zahasłowanych archiwów *.rar, *.zip w celu ominięcia zabezpieczeń. W takim przypadku należy pamiętać, aby hasło do odszyfrowania załącznika było przekazane innym kanałem np. wiadomość e-mail + SMS.